خبر ساز

بروزترین خبر های ایران و جهان

خبر ساز

بروزترین خبر های ایران و جهان

۳ مطلب در آذر ۱۴۰۰ ثبت شده است

  • ۰
  • ۰

آمارها نشان می دهد که مردم کانادا تقریبا تمام روز و مردم آمریکا حدود ۸ ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند. اگر تماشای برنامه های دیگر مانند شبکه نمایش خانگی،

منبع:
https://sandalikhabar.ir/tv-stand-2021/

فیلم های سینمایی و ویدئوهای یوتیوب، فیسبوک و فیلم های نتفلیکس و … را هم جزو آمار بیاوریم باید بگوییم که تقریبا نصف بیشتر وقت مردم در طول شبانه روز جلوی تلویزیون می گذرد. یک تلویزیون خوب هنگامی کامل می شود که بر روی میز مناسبش قرار داده شود و زیبایی دکوراسیون داخلی را تکمیل کند.اصلی ترین وظیفه میز تلویزیون، نگه داشتن تلویزیون است اما وظایفش به همین جا ختم نمی شود. هدف نهایی این است که پکیج میز و تلویزیون به گونه ای باشد که بتوان به راحتی جلوی آن نشست و از تماشای فیلم در کنار دوستان و خانواده لذت برد. با خواندن این راهنمای خرید میز تلویزیون می توانید چند قدم به این هدف نزدیک تر شوید.

انتخاب سایز مناسب میز تلویزیون

در اغلب خانه ها مناسب ترین مکان برای قرار دادن تلویزیون اتاق نشیمن است. این اتاق مکانی برای وقت گذرانی، تماشای سریال های مورد علاقه، تماشای اخبار و بازی های ویدیویی است. گرچه فاکتورهای زیادی مانند شکل ظاهری یا جنس  در انتخاب یک میز تلویزیون مناسب وجود دارد اما تنها فاکتوری که قبل از خرید حتما باید به آن دقت کرد سایز است.

بل از خرید میز تلویزیون به این نکته توجه داشته باشید که حتی اگر میز تلویزیون دلخواهتان را پیدا کردید و از نظر رنگ و طرح و حتی تناسب اندازه با محیط خانه یکی بود، در خرید آن کمی تعلل کنید تا از مناسب بودن سایز میز تلویزیون با خود تلویزیون هم مطمئن شوید.

راهنمای خرید میز تلویزیون

اندازه میز تلویزیون نسبت به ابعاد تلویزیون

 اندازه هایی که در لیست ابعاد تلویزیون در کاتالوگ نوشته شده است اندازه واقعی دستگاه نیست و به اندازه صفحه اشاره دارد، حال آنکه در مورد میز تلویزیون اینگونه نیست و ابعادی که به آن اشاره می شود طول میز است. تلویزیون های جدید به خاطر حالت قوسی شکل و مدل حاشیه شان ابعاد متفاوت و معمولا بیشتری از آنچه بر روی جعبه ذکر شده است دارند. تلویزیون های جدید هم به گونه ای طراحی شده اند که ارتفاع تلویزیون ۵۶ درصد عرض آن است. عدم توجه به این نکته ممکن است منجر به خرید میزی کوچک تر از ابعاد مناسب تلویزیون شود و خریدار را به دردسر بیاندازد. نگران نباشید، برای خرید میز تلویزیون مناسب نیاز به داشتن مدرک دکترای ریاضی نیست! کافی است به نکاتی که در ادامه ذکر خواهد شد توجه کنید.

اندازه گیری صحیح تلویزیون

برای اندازه گیری عرض واقعی تلویزیون کافی است متر را از سمت چپ بر رو قسمت خارجی قاب تلویزیون بگذارید و تا انتهای سمت راست ببرید. عدد به دست آمده عرض واقعی تلویزیون شما است.

قدم بعدی انتخاب ارتفاع مناسب برای قرار گیری تلویزیون است. محققین می گویند بهترین مدل برای تعییر ارتفاع این است که خط دید شما در وسط صفحه تلویزیون باشد. رعایت این فاصله نه تنها تجربه تماشای تلویزیون را لذت بخش تر می کند بلکه در طولانی مدت آسیب کمتری به چشم های شما خواهد زد.

برای اندازه گیری ارتفاع باید یک متر بردارید و سر آن را بر روی زمین قرار دهید بر روی مبل روبروی تلویزیون بنشینید و متر را تا خط فرضی چشم های خود بکشید. عدد به دست آمده باید تا قسمت وسطی و مرکزی تلویزیون شما بیاید.

راهنمای خرید میز تلویزیون

فاصله  محل نشستن تا تلویزیون

فاصله محل نشستن تا تلویزیون نکته دیگری است که هنگام انتخاب میز تلویزیون و محل قرار گیری آن باید به آن توجه شود. فاصله مناسب از تلویزیون هم به اندازه صفحه آن بستگی دارد. فرمول کلی این است که فاصله نشستن باید دو برابر اندازه صفحه نمایش تلویزیون باشد.  برای مثال اگر تلویزیون خانه ۶۰ اینچی است فاصله مناسب برای نشستن جلوی آن ۱۲۰ اینچ یا ۳ متر است.

در جدول زیر اندازه های مناسب برای داشتن فاصله مناسب از هر اندازه صفحه نمایش ذکر شده است

اندازه اتاق تلویزیون

اندازه اتاقی که تلویزیون شما در آن قرار دارد هم نقش بسیار مهمی در تعیین اندازه میز تلویزیون دارد. اگر خانه و در نتیجه اتاق شما کوچک است می توانید به میزهای مناسب گوشه دیوار گذاشتن و میزهای چرخ دار هم فکر کنید. هر دوی این گزینه ها در کنار زیبایی، جای کمتری نسبت به مدل های معمولی می گیرد. البته میزهای کوچک هم می تواند جزو گزینه ها باشد.

راهنمای خرید میز تلویزیون

نصب تلویزیون بر روی دیوار

امروزه دیگر میزهای تلویزیون تنها وسیله ای برای نگه داشتن تلیویزیون نیستند و کاربردهای دیگری هم دارند. اگر به کاربردهای اضافی میز نیاز ندارید می توانید تلویزیون را به کمک پایه های مخصوص به دیوار نصب کنید. این پایه ها در دو مدل ثابت و چرخشی قابل تهیه هستند. با وجود نصب تلویزیون بر دیوار اگر میز تلویزیون هم تهیه شود، می تواند نقش نگه دارنده دستگاه های دیگر و حتی دی وی دی ها را برعهده گیرد.

راهنمای خرید میز تلویزیون

وسایل روی میز را در نظر بگیرید

معمولا وسیله های که رو یا درون میز تلویزیون قرار می گیرند به خود تلویزیون محدود نمی شوند. دستگاه پخش دی وی دی و سی دی، کنسول های بازی، وسایل دکوری و هرچیز دیگری که قرار است روی میز قرار بگیرد باید هنگام خرید در نظر گرفته شود. حتی هنگام خرید بهتر است به دستگاه های جدیدی که ممکن است در آینده خریداری کنید هم در نظر بگیرید.

راهنمای خرید میز تلویزیون

انعطاف پذیری

اکثر افراد در همان ابتدا جای میز تلویزیون را مشخص می کنند و آن را تغییر نمی دهند اما برخی هم به ایجاد تنوع علاقه دارند. برای این دسته افراد میزهایی با قابلیت تغییرابعاد و مدل و جابه جایی گزینه مناسبی است. این مدل میز ها هم برای خانه های کوچک انتخاب خوبی هستند. بعضی از میزها قابلیت جا به جایی و تغییر اندازه طبقات را دارند که می توان بر حسب نیاز مدل طبقه ها را تغییر داد.

تعداد کابل ها را در نظر بگیرید

اکثر میز ها برای عبور کابل جای مشخص دارند اما اگر اسپیکر یا دستگاه های اضافی داشته باشید احتمالا برای مرتب کردن کابل هایشان به دردسر خواهید افتاد. اگر تعداد دستگاه های مورد استفاده شما زیاد است دقت کنید تا حتما میزی خریداری کنید که محفظه مخصوص و جدا برای کابل ها داشته باشد.

چه مدل میزی بخریم

میز تلویزیون چیزی بیشتر از یک وسیله ساده است زیرا تلویزیون نقطه کانونی هر خانه ایست. یک میز مناسب میزی است که بتواند تعادلی مناسب بین زیبایی و کاربردی بودن ایجاد کند. هنگام انتخاب میز تلویزیون باید به نکاتی مانند قدرت و دوام، جا به جایی، اشغال فضا و دسترسی آسان توجه شود در ادامه این موارد را دقیق تر بررسی خواهیم کرد. روزهای نبود تنوع رنگ و مدل در بازار به سر آمده است. امروز دیگر تنها انتخاب ممکن یک میز مشکی ساده نیست. میزهای تلویزیون در طرح ها، جنس ها و رنگ های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند.

البته مدل میز مناسب برای هر خانه ای بسته به مدل خانه، اندازه آن، اندازه تلویزیون و بودجه افراد متفاوت است. در ادامه به محبوب ترین مدل های میز تلویزیون اشاره خوایم کرد:

میز ال سی دی

میزهای تلویزیون های ال سی دی برای تحمل وزن این تلویزیون ها طراحی شده اند. البته معمولا این تلویزیون ها به کمک پایه بر روی دیوار نصب می شود و بقیه دستگاه ها درون میز جای می گیرند. اما اگر قرار باشد خود تلویزیون هم بر روی میز قرارگیرد مانعی ندارد و میز می تواند به راحتی وزن تلویزیون را تحمل کند.

راهنمای خرید میز تلویزیون

میز پلاسما

میزهای مخصوص تلویزیون های پلاسما معمولا بزرگ تر و سنگین تر هستند. این میزها به گونه ای طراحی شده اند که توان تحمل وزن بالا را داشته باشند. البته هر مدل میزی که محکم و با عرض زیاد باشد می تواند برای تلویزیون های پلاسما هم استفاده شود.

 

  • clubnews clubnews
  • ۰
  • ۰

برای خرید دوچرخه باید عوامل و نکات مهمی را قبل از خرید در نظر بگیرید. هنگام خرید دوچرخه، نه تنها باید طعم و کیفیت دوچرخه را در نظر بگیرید، بلکه بسیاری از عوامل دیگر مرتبط با سلامت خود را نیز برای استفاده صحیح از دوچرخه در نظر بگیرید.

منبع:

https://safir-ac.ir/girls-bike/

اما برای خرید یک دوچرخه خوب و مناسب باید موارد زیر را در نظر بگیرید که در مقاله بعدی هائو کن یو با شما در مورد همه آنها صحبت خواهیم کرد تا بتوانید بهترین خرید را انجام دهید. با ما بمان.

دوچرخه سواری علاوه بر اینکه نشاط و سلامتی را برای بدن به ارمغان می آورد، فواید بسیاری نیز دارد: به کاهش آلودگی هوا، صرفه جویی در مصرف بنزین و در نهایت صرفه جویی بیشتر کمک می کند. با وجود همه این مزیت ها برای دوچرخه سواری، جای تاسف است که حضور دوچرخه سواران در شهرهای ایران و همچنین سایر مشکلات موجود در آنها بسیار کمتر از استاندارد جهانی است.

این روزها همه در سراسر جهان از اهمیت کنترل گازهای گلخانه ای، تحرک و پویایی بیشتر برای سلامتی و همچنین خطرات آلودگی صوتی برای انسان و سایر موجودات زنده آگاه هستند.


شاید شما از معدود افرادی باشید که هنوز به فکر دوچرخه سواری هستید و می خواهید امسال یک دوچرخه خوب برای خود بخرید و از مزایای فوق بهره مند شوید. ما این مقاله را فقط برای شما نوشتیم. با ما همراه باشید تا نکاتی را برای خرید دوچرخه به اشتراک بگذاریم.

قبل از خرید دوچرخه، مهم است که فکر کنید و ببینید که می خواهید با دوچرخه چه کاری انجام دهید، کاربران Hao Ken Yu.

در واقع چه نوع دوچرخه ای می خواهید؟ شاید بخواهید از آن به عنوان منبع درآمد استفاده کنید و پیک شوید؟ ممکن است بخواهید صبح با دوچرخه به شرکت خود بروید. یا شاید فقط می خواهید با او سرگرم شوید و تمرین کنید.

همچنین باید دوچرخه ای را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید. همچنین در انتخاب دوچرخه باید مسافتی را که می خواهید با دوچرخه طی کنید در نظر بگیرید. نگران نباش. دستان شما باز است و دوچرخه های زیادی در بازار وجود دارد.

اکنون در Hao Ken Yu دوچرخه ها را بر اساس دسته بندی و البته ویژگی هایی که باید داشته باشند بررسی می کنیم و شما را با این ویژگی های کلی دوچرخه ها و البته نوع ویژگی آنها آشنا می کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید داشته باشید. دوچرخه داشته باش

نکات کلی برای انتخاب و خرید دوچرخه (ویژگی های دوچرخه خوب)
تجهیزات دوچرخه
راهنمای خرید دوچرخه _How Ken Yu

عملکرد چرخ دنده های موتور برای تسهیل پدال زدن بسته به مسیر است. در واقع تغییر دنده باعث می شود مسیرهای شیب دار را راحت تر طی کنید و پدال ها راحت تر می شوند. بنابراین شما کاربران هائو کن یو برای خرید دوچرخه باید مراقب باشید که آیا تجهیزاتی در دوچرخه با توجه به عملکردی که از دوچرخه انتظار دارید دارید یا خیر. در حال حاضر دو چرخه با دنده های 18، 21، 24 و حتی 27 در بازار وجود دارد.

اگر قدرت بدنی و آمادگی کافی برای دوچرخه سواری داشته باشید، از وسایل کمتری استفاده خواهید کرد. اما اگر مسیرهای معمولی شما دارای سرازیری، کوهستانی و ... زیاد است، دوچرخه شما باید مجهز به سرعت باشد.

  • clubnews clubnews
  • ۰
  • ۰

در این مقاله به راهنمای خرید دوچرخه ثابت می پردازیم که شامل معرفی انواع دوچرخه ثابت، عملکرد آن ها و ویژگی های انواع دوچرخه ثابت موثر بر قیمت می باشد. تا بتوانیم انتخاب هایی داشته باشیم که اهداف، شرایط بدنی و بودجه ما را برآورده کند.

راهنمای انتخاب دوچرخه ثابت
شاید وقتی برای خرید دوچرخه ثابت به فروشگاه می روید، به پیشنهاد فروشنده بلافاصله در موقعیتی قرار می گیرید که بتوانید خرید کنید، اما امروزه اینترنت به شما این امکان را می دهد که قبل از هر خریدی، تحقیقات لازم را انجام دهید و اطلاعات کامل را به دست آورید. چرخ ثابت بهترین دوچرخه ثابت را که نیازها، شرایط بدنی و بودجه شما را برآورده می کند، بیاورید و در این صورت تهیه کنید.

انواع دوچرخه ثابت عبارتند از:
دوچرخه ثابت ایستاده (چرخش): کاملا شبیه به دوچرخه معمولی

- نشستن روی دوچرخه ثابت

- دوچرخه ثابت نشسته با پشتی (دوچرخه ثابت مبله)

سوال 1 - وضعیت جسمانی شما چگونه است؟
شما کدام گروه سنی هستید: جوان، پیر یا مسن؟ آیا تا به حال آسیب دیده اید یا از درد کمر، مفاصل و زانو رنج می برید؟ آیا اختلال خاصی دارید که باعث عدم تعادل شما شود؟

معمولا بهتر است افراد مسن یا افرادی که کمردرد یا مفاصل دارند و یا افرادی که عدم تعادل دارند روی دوچرخه ثابت بنشینند و حتی برای حمایت و محافظت بیشتر از کمر و فشار آوردن به کمر و مفاصل استفاده از تکیه گاه ثابت (دوچرخه ثابت مبله). حتی زمانی که جوان هستید و ناراحتی زیادی ندارید اما می خواهید برای مدت طولانی بدون تحمل فشار زیاد تمرین کنید دوچرخه ثابت توصیه می شود در این صورت تمرین با دوچرخه ثابت بسیار راحت تر خواهد بود.

صندلی دوچرخه ثابت معمولاً پهن تر است و راحتی بیشتری را فراهم می کند و فرد در هنگام دوچرخه سواری نمی تواند در نیمه راه بایستد یا بایستد. پدال ها معمولا در جلوی بدن قرار می گیرند و بدن افقی و پاها بلندتر است. البته این دوچرخه ها معمولا قابلیت تنظیم افقی زین را دارند که فاصله ما با پدال ها و دسته ها را تنظیم می کند.

سوال 2 - هدف شما در ورزش چیست؟
- افزایش سلامت قلب و عروق

- افزایش نشاط و کاهش استرس

- چربی سوزی و کاهش وزن

- عضلات ساق پا، ران و باسن را بسازید

- عضله سازی در شکم و بالاتنه

انواع دوچرخه های ثابت اهداف بهبود سلامت قلب و عروق و همچنین افزایش جریان اندورفین و آدرنالین را برآورده می کند و حس نشاط و شادی را برای ما به ارمغان می آورد و استرس را کاهش می دهد. قابلیت پخش موسیقی به دو چندان شدن فضای شاداب این ورزش کمک می کند.

دوچرخه سواری ثابت و کاهش وزن - از آنجایی که دوچرخه ثابت یک ورزش هوازی است، انواع دوچرخه سواری ثابت باعث چربی سوزی و کاهش وزن می شود.تاثیر دوچرخه ثابت بر کاهش وزن کاملا تایید شده است. هر چه سرعت دستگاه بیشتر باشد و مقاومت دستگاه کمتر باشد، مشابه ورزش های هوازی، کالری بیشتری می سوزانیم. اما قاعدتا به دلیل فشار کمتر بر روی انواع دوچرخه های ثابت، می توانید مدت زمان بیشتری تمرین کنید.

دوچرخه ثابت و فرم دهی ران - دوچرخه های ثابت برای لاغری ران ها و فرم دادن به عضلات ران و ساق پا نیز توصیه می شود.دوچرخه ثابت برای چرخش یا چرخش این ویژگی را دارد.کاهش وزن خستگی و خستگی مداوم را به دنبال خواهد داشت.

دوچرخه ثابت و شکم برای کاهش وزن - اگر می خواهید ماهیچه های شکم یا حتی بالاتنه را در بر بگیرد، حتما از دوچرخه ثابت گردان استفاده کنید که حرفه ای ترین دوچرخه ثابت است و درست مانند دوچرخه طراحی شده و دارای زین کوچک موقعیت عمودی است و نمی توانید تمام وقت روی آن بنشینید، اما باید به صورت عمودی یا نیمه عمودی ورزش کنید که عضلات بالاتنه، یعنی. شانه ها و شانه ها نیز گنجانده شده است.

سوال 3 - چه کسانی می خواهند با دوچرخه ثابت تمرین کنند؟
بار ثابت - کسانی که می خواهند از این وسیله در منزل استفاده کنند بهتر است وزن این افراد را در نظر بگیرند تا دستگاهی با بار ایده آل برای کل خانواده خود تهیه کنند نکته بسیار مهم در بحث خرید دوچرخه تحمل مداوم وزن دستگاه . دوچرخه های خانگی ثابت معمولاً وزن کمتری بین 100 تا 150 کیلوگرم حمل می کنند. اما باید به وزن افرادی که از آن استفاده می کنند توجه کنید تا بیشترین تاثیر را داشته باشید. دوچرخه های ثابت باشگاهی معمولاً 150 تا 210 کیلوگرم وزن دارند، زیرا طیف وسیعی از مردم از این وسیله استفاده خواهند کرد.

  • clubnews clubnews